Psychotalks (Praha)

Popis projektu

Pražská pobočka ČASP přebírala koncept Psychotalks s představou, že rozjede a ustálí v Praze projekt, který bude stát na pevných základech (které získal na budějovické pobočce) a zároveň bude reagovat na poptávku studentů psychologie po praktičtějších informacích, které v rámci studia mnohdy chybí.

Pražské Psychotalks si dalo za cíl pomoci studentům psychologie zorientovat se v možnostech, které jim jejich psychologické vzdělání nabízía poskytnout jim prostřednictvím inspirativních přednášejícíchty co možná nejpraktičtější informace a rady, které může student psychologie od psychologa v praxi získat. Chceme rozšiřovat studentům obzory, ukázat jim náplň práce psychologa v nejrůznějších odvětvích a v důsledku jim třeba i pomoci se rozhodnout, do které oblasti napnou své síly.

Hlavní cíle projektu

Heslem pražského Psychotalks se proto stalo výstižné „Je ČAS(P) na praxi!“

A o praxi půjde především! Koncept Psychotalks je však dostatečně široký, abychom si v rámci přednášek mohli dovolit vybočit a přinést studentům například i témata méně praktická, která jim ovšem budou přínosem zase jiným způsobem.

Psychotalks večery se konají pravidelně každý měsíc(většinou poslední středu v měsíci) s výjimkou prázdninových měsíců avstupné na ně je (a vždy bude) zdarma.