Pobočka: Ostrava

Cílem projektu Bylo nebylo je zprostředkování dobrovolnické činnosti studentům psychologie na dětském oddělení v nemocnici. Dobrovolník díky projektu získá mnoho zkušeností a zpříjemní pobyt v nemocnici dětským pacientům prostřednictvím četby, která má pozitivní vliv na psychický rozvoj dítěte, rozvoj jazyka, slovní zásoby, představivosti, paměti a mnoho dalšího.

Pobočka: Ostrava

Buddy by měl pro studenty představovat, jak český překlad napovídá, kamaráda, na kterého se mohou kdykoli obrátit. Ať už se jedná o orientaci na stránkách školy, zápis předmětů, rady, kde sehnat potřebnou literaturu, anebo z úplně jiného soudku, se může jednat o prosté začlenění do kolektivu starších spolužáků, pozvánky na akce pořádané ČASPou či katedrou, nebo základní orientaci po Ostravě.

Pobočka: Ostrava

Časpis: Semestr psychologie je nový projekt vzniklý na ostravské pobočce ČASP. Časopis vychází jednou za semestr. Projekt vychází z předpokladu, že student psychologie nemá jediný zájem ve svém studiu, ale také spoustu zájmů kolem. Redakce si tvorbou časopisu plní tedy nejen sen spojený s psychologií, kdy píší o zajímavých tématech, dělají rozhovory s absolventy, lidmi z praxe, přibližují život na katedře, ale také si ukájí své spisovatelské choutky. Kdo z vás si někdy nepřál napsat knihu? Díky Časpisu se tomu přiblížíte.

Pobočka: Ostrava

Posláním projektu Psychotalks je šířit informace a zasvětit všechny zájemce do tajů psychologie prostřednictvím srozumitelných výkladů specialistů z praxe, ale třeba i osobních příběhů lidí trpících psychickou poruchou. Hlavním záměrem Psychotalks je dát prostor všem, kteří k psychologii mají co říct a přináší nové a inspirativní myšlenky, které chtějí sdílet s ostatními.