Načítám Akce
22
Leden
Pondělí

Workshop Mindfulness

22. 1. 12:00 - 14:30
  • akce již proběhla.

Místo konání
Studentský klub UP (Knihovna Zbrojnice UP), Biskupské náměstí 842/1 Olomouc,

Pobočka
Olomouc

Rozsah kurzu
2 hodiny

Max. počet členů
30

Max. počet náhradníků
2

Lektor
Ph.D. Katarina Tabi

Registrace od
9. 1. 2018 19:00

Registrace do
22. 1. 2018 00:00

Popis

Mindfulness je metodou založenou na schopnosti zaměřit svoji pozornost na dění v přítomném okamžiku bez jakéhokoli jeho posuzování nebo očekávání. Vychází z buddhistické filosofie a dnes je velmi rozšířena. Využití nachází v oblasti zdraví, pracovním prostředí a mnoha dalších. Postupným tréninkem se lze naučit vnímat dění „tady a teď,“ což zlepší vaši soustředěnost nejen při pracovních úkolech nebo učení, ale také vám může pomoci při budování nebo zlepšení mezilidských vztahů, sebedůvěře, zdraví a v neposlední řadě snižuje také riziko vzniku deprese.

Během dvouhodinového workshopu se dozvíte o teorii mindfulness, poznatky z výzkumů i výuky mindfulness, využití nejen v medicíně a další. V praktické části si vyzkoušíte některé z technik.

V průběhu workshopu také uslyšíte nějaké zajímavosti o tématu mindfulness v zahraničí. Lektorkou totiž bude PhD. Katarina Tabi. Vystudovala Masarykovu univerzitu. Aktuálně žije v Kanadě, kde působí na University of British Columbia (UBC), Department of Psychiatry, kde se věnuje se výzkumu v několika tématech, a také právě oblasti mindfulness (MBSR, MBCT). Formální vzdělání v oblasti Mindfulness si přivezla z Centre for Mindfulness na University of Massachussests, kde Jon Kabat-Zinn sestavil program MBSR a uvedl tak mindfulness do západní medicíny a vědy. Absolvovala několikaroční praxi v této tématice, učí Mindfulness meditation studenty na UBC.

Více zajímavostí o Katarině si můžete přečíst na: https://www.linkedin.com/in/katarina-tabi/

  • Workshop je určen i pro studenty jiných oborů než pouze psychologie.
  • V průběhu workshopu bude připraveno drobný coffee break.
  • Abychom mohli Katarině zaplatit cestu a ubytování, budeme rádi, když přispějete dobrovolným příspěvkem 50 Kč.
  • Nově otevřený Studentský klub najdete na nádvoří knihovny Zbrojnice UP (projdete průchodem kolem vrátnice a na nádvoří dveře vpravo).

Kontaktní osoba
Veronika Kocmanová

E-mail
verca.kocmanova@seznam.cz

Mobil
723366648

Registrace do kurzu je uzavřena.