Načítám Akce
20
Duben
Pátek

Poruchy chování I. a II. – Ostrava

20. 4. 2018 9:00 - 21. 4. 2018 17:00
  • akce již proběhla.

Místo konání

Pobočka
Ostrava

Rozsah kurzu
16 vyuč. hod

Max. počet členů
27

Max. počet náhradníků
3

Lektor
PhDr. Andrej Drbohlav

Registrace od
22. 3. 2018 17:00

Registrace do
12. 4. 2018 18:00

Cena pro členy
2 177 Kč

Nejpozdější datum připsání platby na účet ČASP
13. 4. 2018

Popis

 

Přinášíme vám kompletní kurz na téma „Poruchy chování“, vedený jedním z nejlepších tuzemských odborníků na extrémní formy behaviorální psychopatologie, doktorem Andrej Drbohlav.

Poruchy chování I. (pátek): Představení vybraných příkladů problémového chování od narození do 10 let dítěte. Jak důležitý je stres, strach, vzdor, odmítnutí, pochvala, trest, vazba, porozumění, konflikt či prohra v procesu zrání seberegulačních vlastností osobnosti dítěte? Jak významnou roli sehrává narušené rodinné prostředí, nestálé vazby a vztahy, agresivita rodičů, direktivní versus hyperprotektivní výchovný přístup? Jaké obranné mechanismy a salutogenní vlivy posilovat? Co se nám snaží dítě sdělit svým chováním, když je neklidné (například ADHD-C; ADHD-H), roztržité (například ADHD-I), vzdorovité (například ODD) či vzteklé a agresivní (například IED)? Jaká je kauzalita a komorbidita raných poruch chování a poruch osobnosti, jak je odhalit a efektivně s nimi výchovně a případně terapeuticky pracovat.

Poruchy chování II. (sobota): Představení vybraných příkladů vývojové trajektorie rozvinutých poruch chování, ale také forem náhlé patologie chování impulzivního, úzkostného, reaktivního a agresivního původu u jedinců od 10 do 18 let. Seminář navazuje na první část (Poruchy chování I.), která je podmínkou pro absolvování tohoto semináře a dále rozvíjí vývojovou trajektorii poruch chování v dětském věku a u mladistvých s propagací a přesahem v oblasti delikvence. Představuje institucionální řešení resocializační péče, základní terapeutické možnosti a možnou progresi patologie. Mezi klíčová témata patři široká skupina poruch chování, Intermitentní explozivní porucha a symptomy poruch osobnosti a charakteru.

PhDr. Andrej Drbohlav: PhDr. Andrej Drbohlav se dlouhodobě věnuje analýze profilu sériového vraha a dalším extrémním formám behaviorální patologie a psychopatologie. Vystudoval behaviorální patologii na univerzitě v Hradci Králové, kde pak pět let tentýž obor učil. Spolupracuje na výzkumu genetických markerů impulzivity a vlastní výzkum zaměřuje na vývoj patologie chování a osobnosti u dětí a dospělých. Odborně se věnuje nejhorším formám deformace osobnosti a chování, jaké v prostředí lidské společnosti mohou vzniknout.
Druhou profesí je výtvarník a designér, používá autorský pseudonym Andy Reiben.

Místo konání akce:

KAMPUS PALACE

SMETANOVO NÁMĚSTÍ 3116/10

702 00 OSTRAVA

REGISTRACE  BUDE SPUŠTĚNA 22.3. OD 17:00

  • Pokud je kapacita již plná a vy byste měli zájem přihlásit se jako náhradník, napište prosím kontaktní osobě.
  • V rámci kurzu pro vás bude připraven i malý coffee break.
  • Účastníci kurzu dostanou osvědčení o absolvování.
  • Tohoto kurzu se mohou zúčastniti i zájemci, kteří nejsou studenty psychologie.

↓↓↓↓

Pro uplatnění členské slevy se před registrací nezapomeňte přihlásit do svého účtu!

↑↑↑↑

Kontaktní osoba
Debora Janáčková

E-mail
djk.8227@gmail.com

Mobil
732862137

Registrace do kurzu je uzavřena.