Psychologie pod pokličkou (Olomouc)

Pobočka: Olomouc
Místo konání: Katedra psychologie FF UP, Vodární 6, Olomouc
Datum: 16. 2. - 6. 4. 2017
Čas: 17.00 - 18.30
Celkem volných míst: 25 + 5 náhradníků
Lektor: Studenti Katedry psychologie

Přihlašování od: 16. 1. 2017
Přihlašování do: 15. 2. 2017

Cena pro členy: 260,- Kč
Cena pro nečleny: 299,- Kč
Projekt zaměřený na šíření povědomí o psychologii mezi studenty olomouckých středních škol.
Psychologie pod pokličkou vznikla v návaznosti na projekt Boření mýtů o psychologii, který je taktéž zaměřen na spolupráci mezi studenty psychologie a žáky olomouckých středních škol. Na základě tohoto projektu vznikla ze strany středoškoláků poptávka po možnostech dalšího vzdělávání v oblasti psychologie. A tak jsme vytvořili cyklus přednášek, který mohou žáci absolvovat jako celek. 

Setkání budou probíhat vždy od 17:00 do 18:30 na Katedře psychologie FF UP, Vodární 6, Olomouc v učebně 216. Začínáme ve čtvrtek 16. února 2017.

Účastníci, kteří absolvují alespoň 80% přednášek a odevzdají práci na jedno z témat probíraných na kurzu, získají po ukončení certifikát o absolvování. Kurz není akreditovaný.

Letos jsou na programu tato témata: 

16. 2. – Úvodní setkání
Na prvním setkání vyřídíme organizační záležitosti, sdělíme si všechny informace týkající se kurzu, zjistíme, kde všude se dá setkat s psychologií, a též bude prostor pro jakékoliv dotazy.

23. 2. – Experimenty ze sociální psychologie (T. Vaculová + J. Pisklák)
Věříte, že špatní lidé se zlými narodí, nebo se jimi teprve stanou? Pomohli byste bezmocně ležícímu člověku na ulici, nebo byste nečinně prošli kolem? Ať už jsou Vaše postoje jakékoliv, přijďte společně hledat odpověď na tyto otázky na naši přednášku, kde se dozvíte nejen o Stanfordském vězeňském experimentu Philipa Zimbarda, ale také o experimentu poslušnosti Stanleyho Milgrama, experimentu konformity Solomona Asche a efektu přihlížejícího Bibba Lataného a Johna Darleyho. Těšíme se na Vás!

2. 3. – VOLNO (JARNÍ PRÁZDNINY)

9. 3. – Učení (K. Mňuková + K. Petr)
Učíme se nejen ve škole, ale každým dnem, každou chvílí… učíme se celý život. Na přednášce se společně podíváme na to, jakými způsoby se učíme, a to nejen z teoretického hlediska; povíme si také nějaké tipy, jak se efektivně učit nikoli jen pro školní/studijní potřeby. A samozřejmě neopomeneme zajímavé experimenty!

16. 3. – Metody poznávání nevědomí (D. Tomášek)
Každý ho máme, a přece o něm nic nevíme – nevědomí. Jak víme, že vůbec existuje? Jak víme, co se v něm nachází? Ke zkoumání nevědomí máme několik testů a technik, které si na přednášce představíme a možná i vyzkoušíme na vlastní kůži. Že Vám asociační test a projektivní metody nic neříkají? Vězte, že po přednášce budou!

23. 3. – Schizofrenie (P. Divíšková)
Schizofrenie, nemoc tisíce tváří… Každý člověk má svůj osobní náhled na svět a ve své hlavě si vytváří svou realitu. Někdy je taková, jakou ji vidí většina, ale jindy může být úplně jiná: vymyšlená, nereálná. Problém vzniká, když pro nemocného nic jiného neexistuje. Jak to tedy je? Co přesně znamená schizofrenie, čemu věřit a co je jen blud médií? Přijďte a zkusíme společně tento oříšek rozlousknout. Těším se na Vás!

30. 3. – Manažerská psychologie (P. Karlachová)
V rámci tématu Manažerská psychologie bych ráda probrala různé styly vedení lidí, jejich výhody a nevýhody, dále základní témata spadající pod manažerskou psychologii, jako je např. význam osobnosti manažera, jeho chování, komunikace a hodnoty, motivace pracovníků a jejich rozvoj, nastavování cílů a jejich vyhodnocování, poskytování zpětné vazby, nábor a výběr zaměstnanců, práce s týmem. Ráda bych i zmínila klíčové osobnosti současné manažerské psychologie na světové úrovni, jejich základní myšlenky a související literaturu.

6. 4. – Emoce (M. Pešoutová + L. Uchytilová)
S lidskými emocemi se setkáváme denně – u sebe i u druhých. Možná už jste někdy přemýšleli nad tím, kolik jich vlastně je nebo jestli je umíte poznat. Náš workshop se zaměří na rozpoznávání emocí, jejich místo na poli obecné psychologie, v psychologické diagnostice i v praktickém životě. Řeč bude také o vlivu emocí na naši paměť a vybavování vzpomínek.

(Pořadí přednášek se může změnit.)
  • Přihlašovat se je možné nejpozději do 15.2. či do naplnění kapacity. V nejbližších dnech od přihlášení očekávejte email s potvrzením přihlášky. 

Platba za kurz v částce 299 Kč se uskuteční až na 1. setkání - neposílejte, prosím, peníze na účet ČASP. 
Kontaktní osoba:
Dominik Tomášek
tomasekdom@gmail.com
Soubory ke stažení:
Registrace Registrace je ukončena.
Kontaktní osoba:
Dominik Tomášek
tomasekdom@gmail.com