Projekty

Filtrovat výpis podle pobočky
Projekty
Popis

Alter Ego

Pobočka: Olomouc
Alter Ego je studentský dramatický kroužek, který tento rok nově vznikl na Katedře psychologie FF UP.

Boření mýtů o psychologii

Pobočka: Olomouc
Projekt Boření mýtů o psychologii si klade za cíl vyvrátit zažité domněnky, představy o psychologii a upřesnit pohled na ni. Projekt se snaží ukázat studentům středních škol a veřejnosti, kde všude se psychologie může uplatnit, čím se psycholog může zabývat. 

Buddy - České Budějovice

Pobočka: České Budějovice
Hlavním cílem tohoto projektu je ulehčit nově příchozím studentům psychologie vstup do studia, do nového prostředí, ale také zjednodušit jejich začlenění a seznámení se studenty psychologie ostatních ročníků.  

Bylo nebylo

Pobočka: Ostrava
Volných míst: 10
Cílem projektu Bylo nebylo je zprostředkování dobrovolnické činnosti studentům psychologie na dětském oddělení v nemocnici. Dobrovolník díky projektu získá mnoho zkušeností a zpříjemní pobyt v nemocnici dětským pacientům prostřednictvím četby, která má pozitivní vliv na psychický rozvoj dítěte, rozvoj jazyka, slovní zásoby, představivosti, paměti a mnoho dalšího. 

ČASP Buddy

Pobočka: Olomouc
ČASP Buddy je projekt České asociace studentů psychologie, z. s., který běží od září 2013 na olomoucké katedře psychologie. Byl inspirován podobnými projekty zahraničních univerzit. Hlavním cílem tohoto projektu je zjednodušit studentům prvního ročníku orientaci na nové škole a pomoci jim se začleněním do již fungujícího kolektivu studentů psychologie.

ČASP Trainers

Pobočka: Olomouc
Volných míst: 25
Projekt ČASP Trainers sdružuje dohromady studenty psychologie, kterým je blízká práce v oblasti vzdělávání a osobnostního rozvoje, a kteří se chtějí v tomto směru dále rozvíjet. Jedná se o CELOREPUBLIKOVÝ PROJEKT. 

Projekt SPOLU - Olomouc

Pobočka: Olomouc
„SPOLU“ je akronym "Studenti psychologie pomáhající pacientům v Psychiatrických zařízeních"Zprostředkováváme dobrovolnické praxe v psychiatrických zařízeních pro studenty psychologie a informujeme o všem, co souvisí s psychiatrickou péčí.  Pro svůj velký úspěch v Brně se Projekt SPOLU rozrostl i do Olomouce.

Časpis

Pobočka: Olomouc
Časpis je katederní časopis vycházející dvakrát za semestr. 

Dětský úsměv

Pobočka: Brno
Volných míst: 10
V projektu Dětský úsměv si vyzkoušíš, co obnáší práce s postiženými dětmi a jak probíhá jejich vzdělávání. Mimo jiné se můžeš zapojit do výuky, učit se s dětmi komunikovat a rozvíjet jejich schopnosti. Projekt pobíhá celkem pět pracovních dní v Mateřské škole speciální, Základní škole speciální a Praktické škole speciální, Brno, Ibsenova 1.

Do světa autismu

Pobočka: Brno
Volných míst: 10
  Představuje dobrovolnou činnost ve sdružení APLA v Brně. APLA organizuje různé volnočasové aktivity pro lidi s poruchami autistického spektra (případně s přidruženým mentálním či jiným postižením).

Exkurze

Pobočka: Brno
Volných míst: 3
Projekt exkurzí je výborným způsobem pro studenty (obzvláště nižších ročníků) jak zahrnout do z velké části teoretického studia více praxe. Pokud bys i ty chěl/a vidět, jak vypadá práce psychologa na různých pozicích v praxi, a máš chuť pro to něco udělat, je projekt Exkurze vhodný právě pro tebe.

Náhradní náruč

Pobočka: Brno
Volných míst: 10
Zajímá tě práce s postiženými, chtěl bys nahlédnout do fungování sociálního zařízení pečujícího o osoby s kombinovaným postižením, nebo chceš jen někomu udělat radost a zlepšit mu den? Staň se dobrovolníkem ve studentském projektu „Náhradní náruč“.

Projekt SPOLU - Brno

Pobočka: Brno
„SPOLU“ je akronym "Studenti psychologie pomáhající pacientům v Psychiatrických zařízeních" Zprostředkováváme dobrovolnické praxe v psychiatrických zařízeních pro studenty psychologie a informujeme o všem, co souvisí s psychiatrickou péčí.   
Pro dva nastávající semestry 2016/2017 jsme si pro vás připravili cyklus přednášek s názvem Psychologie a křesťanství. Přednášky jsou členěné do tří bloků. Hlavními řečníky budou vedoucí různých církví a křesťanští psychologové, kteří nás tématem přednášky provedou. Jako doprovodní přednášející vystoupí věřící studenti, kteří budou sdílet svá osobní svědectví a postřehy. Součástí bude také ...

Psychologie baru

Pobočka: Olomouc
Malá konference plná workshopů pro širokou veřejnost, při které nepřednášejí učitelé a odborníci, ale sami studenti psychologie, kteří se chtějí podělit o psychologická témata, jež jsou jim blízké.  ​Přijďte si zkusit nové dovednosti pod vedením studentů psychologie. 

Psychologie pod pokličkou (Olomouc)

Pobočka: Olomouc
Volných míst: 25
Projekt zaměřený na šíření povědomí o psychologii mezi studenty olomouckých středních škol.

Psychotalks

Pobočka: České Budějovice
Posláním projektu Psychotalks je šířit informace a zasvětit všechny zájemce do tajů psychologie prostřednictvím srozumitelných výkladů specialistů z praxe, ale třeba i osobních příběhů lidí trpících psychickou poruchou. Hlavním záměrem Psychotalks je dát prostor všem, kteří k psychologii mají co říct a přináší nové a inspirativní myšlenky, které chtějí sdílet s ostatními.  

Škola hrou

Pobočka: Brno
Volných míst: 25
Cílem projektu je naučit studenty základní metody zážitkové pedagogiky a umožnit jim vyzkoušet si ji v praxi. 

Senior Work

Pobočka: Brno
Volných míst: 25
 Cílem tohoto projektu je seznámit se s prací se seniory, kteří žijí v domovech pro seniory nebo v hospicích. 

Trochu jiné dobrodružství

Pobočka: Brno
Volných míst: 3
Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké a jestli vůbec nějaké sny a přání mají lidé s mentálním postižením? Projekt Trochu jiné dobrodružství je zaměřen právě tyto lidi. Probíhá v Domově Háj a přidruženém komunitním bydlení na Vysočině. Mimo to, že poznáte opravdu zajímavé lidi s různými životními příběhy, také si zde můžete vyzkoušet kancelářskou práci sociálních pracovnic v domově pro 72 ...

Mind The Mind

Pobočka: Praha
Podílej se s námi na významné společenské změně v oblasti destigmatizace duševních onemocnění! Přidej se k nám a staň se dobrovolníkem v kampani ,,Mind the Mind‘‘, která probíhá pod záštitou Evropské federace studentských psychologických asociací (EFPSA)!