Konference Psychologická diagnostika

Pobočka: Brno
Místo konání: Filozofická sociálních studií Masarykovy Univerzity
Datum: 22. 10. - 23. 10. 2015
V termínu 22.-23.10. proběhne třetí ročník bienální konference "Psychologická diagnostika Brno 2015", která se uskuteční v prostorách Fakulty sociálních studií MU V Brně. Letos bude zaměřená především na aktuální praktické a palčivé otázky psychodiagnostiky a psychologického testování v české (a slovenské) psychologii.
 

Tematické zaměření konference

 

V rámci tohoto ročníku konference bychom se rádi zaměřili především na aktuální praktické otázky psychodiagnostiky a psychologického testování v české (a slovenské) psychologii. Přivítáme příspěvky předkládající problémy a otázky, které vámi v kontextu psychodiagnostiky a testování rezonují, a to i bez nároku na definitivní odpovědi či řešení.

V souladu s tímto zaměřením chceme diskutovat implementaci a začlenění prvků, které jsou již nějakou dobu známé, ale v naší psychodiagnostické praxi a teorii nepříliš zaběhnuté. Přivítáme příspěvky představující nové tuzemské diagnostické postupy, aplikace, metody a testy. V rámci řešených témat nechceme zapomenout ani na osoby, které s těmito nástroji pracují, tedy psychology a další odborníky - jejich vzdělání, kvalifikaci či supervizi. Kromě nich se chceme bavit o tvůrcích testů, klientech a především o vzájemné interakci všech těchto skupin. Chceme diskutovat o psychodiagnostice „tady a teď”.

Tento ročník konference je u příležitosti významného životního jubilea věnován našemu kolegovi a učiteli prof. Vladimíru Smékalovi, který mnoho z nás přivedl k zájmu o tvorbu testů, diagnostiku a v širším smyslu zkoumání člověka.


Typy a vymezení příspěvků
Konference se bude kromě několika plenárních vystoupení skládat především z řady tematických sekcí. Sekci přitom tvoří přibližně 4—5 tematicky propojených příspěvků, které přímo či nepřímo v následující moderované panelové diskuzi nabízí odpověď na danou otázku, či problém současné psychodiagnostiky.

Aby byla zajištěna tematická kompaktnost sekce, která bude zároveň otvírat cestu pro zajímavou diskusi, je možné finální podobu příspěvku dále diskutovat a upravovat v kontextu ostatních příspěvků sekce, o kterých budeme autory informovat. Zajímavé otázky a problémy budeme po poradě s autory průběžně zveřejňovat zde na stránkách konference, aby se do rýsující se sekce mohli případně přihlásit další autoři/diskutéři.

Ve středu 21. října se budou konat workshopy na diagnostická a psychometrická témata související s tématem konference.

Kromě posterů a dílčích příspěvků, které budeme sdružovat do jednotlivých sekcí dle tematické návaznosti, uvítáme i návrhy na celé sekce s případnými tipy na jejich konkrétní naplnění, případně i workshopy. V návaznosti na jubileum prof. Smékala uvítáme i příspěvky, které tematicky navazují na jeho práci v oblasti psychodiagnostiky.
 Termín pro přihlášení aktivních účastníků byl prodloužen do 31. srpna!

Veškeré informace týkající se konference, včetně programu a podmínek k registraci, naleznete na adrese: http://psychodiagnostika.fss.muni.cz/.

Kontaktní osoba:
organizační výbor
PDB2015@fss.muni.cz
Soubory ke stažení:
Novinky
   1. 8. 2017

Projekt SPOLU je nyní pod záštitou NÚDZ!

Projekt SPOLU by rád oznámil novinku!!!Od 1.8.2017 se stal projektem SPOLKU NÚDZ, což je nezisková organizace zřízená při Národním ústavu duševního zdraví! Naše spolupráce... Více 
   13. 5. 2017

Som psychológ - a čo teraz?

Zveme Vás na konferenci "Som psychológ - a čo teraz?", která se uskuteční 25. - 26. května 2017 v prostorách Filozofické fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v... Více 
   22. 4. 2017

ČASP Trička - ty musíš mít :)

Jsi hrdý na to, že jsi členem ČASP? Ukaž to všem na svém tričku! Konečně si můžeš zakoupit tričko či tílko s logem naší organizace.Více