Encouragement: Umění povzbudit a motivovat

Pobočka: Brno
Místo konání: Mansio v.o.s., Tř. Kpt. Jaroše 19, Brno
Datum: 24. 4. 2015
Lektor: PhDr. Miroslava Štěpánková, Ph.D. a Mgr. Michaela

Cílem semináře je představit koncept podpory (encouragement) v pojetí individuální psychologie. Jedná se o účinnou metodu, kterou posilujeme pocit sounáležitosti a spolupráce v rámci třídních skupin, ale i při práci s jednotlivci. Dodávání odvahy je proces, kterým povzbuzujeme klienty, v tomto případě především žáky. Děti zbavené odvahy se soustředí na potlačení pocitů méněcennosti a manifestují osobní deficity ve formě tzv. nevhodného chování. 

Více než neúčinné intervence potřebují povzbuzení, potřebují ukázat, že mohou mít své místo ve světě, že patří, i když chybují. Mít odvahu podle adleriánů znamená nebát se potkat s výzvami a požadavky života a reagovat na ně. Seminář poskytuje pedagogickým a poradenským pracovníkům konkrétní metody a postupy, které směřují k podpoře dětí, případně dalších účastníků výchovně vzdělávacího procesu.

 

Rozsah: 8 hodin

 

Cena: 1 200, – Kč bez DPH

Podrobnosti: zde
 

Ve všech Mansio kurzech je zajištěn individuální přístup, neboť maximální počet účastníků je 12 osob. V ceně kurzu jsou zahrnuty i výukové materiály – skripta.  

Soubory ke stažení:
Novinky
   13. 5. 2017

Som psychológ - a čo teraz?

Zveme Vás na konferenci "Som psychológ - a čo teraz?", která se uskuteční 25. - 26. května 2017 v prostorách Filozofické fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v... Více 
   22. 4. 2017

ČASP Trička - ty musíš mít :)

Jsi hrdý na to, že jsi členem ČASP? Ukaž to všem na svém tričku! Konečně si můžeš zakoupit tričko či tílko s logem naší organizace.Více 
   28. 11. 2016

Aktuální problémy v různých oblastech psychologické praxe

Obracíme se na vás s probou o vypnění dotazníku reflektujícího vaši psychologickou praxi. Výzkum naleznete zde.Více